Jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, Warta wprowadza ubezpieczenie AC samochodów zabytkowych, czyli mających ponad 25 lat. Już od 15 maja wybrani agenci oferują ubezpieczenie Warta Klasyki. Ochrona obejmuje nie tylko uszkodzenia pojazdu, ale również kradzież.

Bardzo ważnym aspektem przy ubezpieczeniu samochodów zabytkowych jest ich wycena. Te same modele z tego samego rocznika mogą znacznie różnić się wartością, a wpływa na to wiele czynników m.in. stan pojazdu, jego wyposażenie, historia, stopień oryginalności, czy rodzaj i ilość modyfikacji.

Dlatego konieczne mogą być oględziny pojazdu dokonywane przez wytypowanych rzeczoznawców wraz z klientem. Taka ekspertyza na wolnym rynku kosztuje około 500 zł, a kupując ubezpieczenie Warta Klasyki klient otrzymuje ją gratis. Ustalona do ubezpieczenia wartość samochodu jest stała przez cały okres ubezpieczenia.

Ponieważ koszty naprawy oldtimerów są z reguły wyższe niż tradycyjnych aut, dlatego Warta zwraca udokumentowane koszty naprawy nawet do 100% wartości samochodu (przy tradycyjnym auto casco szkoda powyżej 70% wartości samochodu jest kwalifikowana jako całkowita).

Likwidacja szkód z tego pakietu prowadzona jest przez dedykowanych likwidatorów, a odszkodowanie wyliczane na specjalnych zasadach, bez uwzględniania amortyzacji, odpowiada realnym kosztom przywrócenia klasyka do stanu sprzed szkody na bazie kosztów robocizny i cen rynkowych części stosowanych dla danego modelu samochodu.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem w celu przygotowania oferty ubezpieczenia Twojego samochodu.