Coraz większa świadomość prawna.

Rynek ubezpieczeniowy, z biegiem czasu, coraz bardziej dopasowuje się do potrzeb i wymagań klientów. Chronimy swoje życie, zdrowie, swój majątek, ubezpieczamy się od ewentualnych szkód wyrządzonych osobie trzeciej, ubezpieczamy swoje firmy. Możemy już kompleksowo zabezpieczyć się na przyszłość. Zmieniają się czasy, ludzie, a co z tym idzie – nasze potrzeby.

Ubezpieczenie Ochrona Prawna, nie jest nowością na rynku, ale mimo wszystko jest ono mało popularnym ubezpieczeniem, rzadko zawieranym przez Polaków – szkoda. Koszty usług prawniczych w Polsce są jednymi z najdroższych w relacji do dochodów, a ilość spraw o odszkodowania rośnie wraz ze świadomością prawną obywateli.

Czy warto?

Codzienność niesie za sobą wiele problemów, niestety nie tylko tych mniejszych. Na każdym kroku możemy zostać oszukani, zostać potraktowani wbrew prawu, czy odwrotnie my wyrządzimy nieumyślnie szkodę osobie trzeciej. Możemy przyjąć niemałe koszty postępowania, możemy też zrezygnować z walki o przysługujące nam odszkodowanie, ale po co skoro od takich sytuacji też możemy się ubezpieczyć. Dla osób ceniących sobie wygodę i spokój powstał produkt, który zagwarantuje pomoc prawną wtedy, gdy będziemy jej potrzebować.

Zakres pomocy

Takie ubezpieczenie ochroni nas przede wszystkich przed poniesieniem kosztów związanych z postępowaniem sądowym. Towarzystwa, które posiadają ten produkt najczęściej pokrywają koszty:

  • Wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego
  • Uzyskania opinii biegłych i rzeczoznawców
  • Wynagrodzenia za poradę i konsultacje
  • Opłaty sądowe

Na rynku ubezpieczeniowym mamy także ochronę prawną, która zapewni szerszy zakres pomocy i nie będzie ona związana z ubezpieczonym majątkiem. Będziemy mogli skorzystać z polisy, przy większości sytuacji, które wymagają obrony naszych praw.

Jak kupić?

Ubezpieczenie często jest łączone z ubezpieczeniem komunikacyjnym lub ubezpieczeniem mienia oraz oczywiście dostępne jest w pakietach dla firm.. Pomoc będzie wtedy dotyczyć sytuacji związanych z posiadaniem i użytkowaniem pojazdu lub nieruchomości np: dochodzenie odszkodowania, gdy przeciwko właścicielowi zostanie wszczęte postępowanie sądowe lub gdy ubezpieczony spowoduje wypadek. W przypadku firm jeszcze łatwiej o różnego rodzaju spory sądowe związane z działalnością przedsiębiorstwa np. spory z podwykonawcami, pracownikami lub nieuczciwymi kontrahentami.

Takie ubezpieczenie daje nam pewność, że w przypadku skomplikowanej sprawy prawnej otrzymamy profesjonalną, fachową pomoc i nie zostaniemy sami z problemem i wysokimi kosztami postępowania sądowego.