NAJEMCO! Ty też powinieneś się ubezpieczyć.

Niestety często ubezpieczenie mieszkania nie jest sprawą priorytetową dla właścicieli mieszkania, a co dopiero dla najemców. W myśl zasady „nie moje mieszkanie - nie moje szkody” lokatorom wydaje się, że nie muszą się martwić o szkody w mieszkaniu. BŁĄD. Najemca wręcz powinien zadbać o swoje mienie i o swoją odpowiedzialność w razie szkody na mieniu innych. To może uchronić go przed przykrymi konsekwencjami finansowymi, których nawet się nie spodziewa.

flooded

Od czego zacząć?

Najemca powinien przede wszystkim pamiętać, że właściciel mieszkania ubezpiecza tylko to, co jest jego własnością i ewentualnie swoją odpowiedzialność cywilną, czyli za szkody powstałe z jego winy. Polisa dla lokatorów powinna zawierać ubezpieczenie ruchomości domowych i OC dla najemcy.

Rzeczy należące do najemcy

Ruchomości domowe to inaczej wyposażenie i rzeczy osobiste np: ubrania, meble, smartfony, laptopy, sprzęt RTV i AGD, sprzęt sportowy i turystyczny. Te elementy powinniśmy ubezpieczyć przede wszystkim od zdarzeń losowych (m.in. ogień, zalanie) jak również od kradzieży z włamaniem oraz, co również jest możliwe, od rabunku poza lokalem.

Odpowiedzialności cywilnej nie unikniemy, więc się zabezpieczmy

Przy wynajmie mieszkania, bardzo ważna jest Odpowiedzialność Cywilna dla nas jako najemcy lokalu. Dzięki temu ubezpieczeniu zyskamy pewność, że w przypadku wyrządzenia szkody osobom trzecim, w związku z użytkowaniem mieszkania, będziemy zabezpieczeni. W sytuacji zalania sąsiada lub uszkodzenia wynajmowanego lokalu z naszej winy, nie będziemy musieli pokrywać szkód z własnej kieszeni, a ewentualne koszty potrafią być duże. Ubezpieczenie to może działać (w zależności od wybranego wariantu i ubezpieczyciela) również poza mieszkaniem, w codziennym życiu w Polsce i za granicą. Ochrona może obejmować szkody związane z uprawianiem sportów np. narciarstwa, snowboardu, jazdy konnej czy zwykłej jazdy na rowerze, gdy wpadniemy na przechodnia czy zarysujemy komuś kierownicą samochód.

Co jeszcze?

Dodatkowo warto zastanowić się nad ubezpieczeniem Assistance, a raczej usługą Assistance. Wydaje się to niepotrzebnym dodatkiem, ale naprawdę pozwala zaoszczędzić niepotrzebne nerwy, czas i pieniądze. Taka usługa przyda się we wszelkich sytuacjach typu: awaria sprzętu RTV i AGD, awarie elektryczne, pęknięcia rur, zatrzaśnięcie drzwi czy zgubienie kluczy. Gdy tylko będziemy potrzebować pomocy specjalisty hydraulika czy elektryka – ubezpieczyciel umówi wizytę i pokryje jej koszt. Częstym dodatkiem do ubezpieczeń mieszkaniowych, sprzedawanym w pakietach na promocyjnych warunkach jest ubezpieczenie NNW (od następstw niebezpiecznych wypadków). Warto przy okazji zadbać o ochronę również w tym zakresie. Dobry agent dostosuje warunki i zakres do twoich potrzeb, a cena za taką ochronę naprawdę nie musi być wysoka. Spokój - bezcenny.

 

Odwiedź nasze biuro lub zadzwoń tel. 22 400 60 00 lub 22 448 12 33 w celu uzyskania oferty.

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze porady ubezpieczeniowe i informacje dołącz do nas na Facebooku