Kolejne 200 opasek życia trafi do szpitali, w których leczeni są chorzy na COVID-19. Dotychczas PZU przekazało już szpitalom 750 takich urządzeń. To kolejne z całej serii działań polskich ubezpieczycieli, mające wspierać Polską służbę zdrowia w czasach pandemii.

Opaski życia to certyfikowane urządzenia medyczne do zdalnego monitorowania kluczowych parametrów życia pacjentów takich jak: puls, saturacja czy temperatura ciała. Gdy parametry spadają do wartości krytycznych opaska wysyła sygnał do specjalnego monitora podglądowego, informując w ten sposób personel o pogarszającym się stanie zdrowia pacjenta. Nowa partia urządzeń została zmodyfikowana zgodnie z wytycznymi medyków i teraz będzie dodatkowo informowała również o upadku chorego.

Łączna pomoc Grupy PZU dla szpitali i służb medycznych walczących z epidemią przekroczyła już 20 mln zł. Poza opaskami ubezpieczyciel przekazał szpitalom m.in. bezprzewodowe stetoskopy, respiratory, kardiomonitory oraz bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli. Ponadto 200 samochodów od PZU służy do przewożenia próbek do badań od osób przebywających na kwarantannie. Firma sfinansowała też zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz kombinezonów, maseczek i środków dezynfekujących dla Policji i Straży Granicznej.

Kolejną inicjatywą było uruchomienie w październiku wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej specjalnej infolinii dla seniorów. Pod numerem 22 505 11 11 można uzyskać pomoc w zakupach artykułów spożywczych i dóbr pierwszej potrzeby. Produkty dostarczają wolontariusze, a z ich pomocy skorzystało już ponad 35 tys. osób.

Cieszymy się, że firmy ubezpieczeniowe, których produkty oferujemy prowadzą tak szeroko zakrojone działania społeczne w tych trudnych dla wszystkich czasach. Dziękujemy.