Ubezpieczenie na życie od poważnych zachorowań

 

Najczęściej spotykanymi w Polsce nowotworami są rak piersi, rak prostaty, jąder, jelita grubego oraz chłoniak i czerniak. Niestety z profilaktyką nie jest dobrze. Brakuje środków zarówno na leczenie jak i zapobieganie. Pewnym rozwiązaniem są ubezpieczenia od poważnych zachorowań, które choć nie gwarantują profilaktyki, to zapewniają środki na leczenie i konsultacje w razie zdiagnozowania nowotworu u ubezpieczonego pacjenta.

 

Profilaktyka i leczenie - problemy z dostępnością i finansowaniem.

Profilaktyka raka piersi jest nagłaśniana od wielu lat, a mimo to zapadalność na tę chorobę wśród kobiet jest nadal bardzo wysoka. To najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce. Jeszcze gorzej wyglądają statystyki dotyczące zachorowalności na raka prostaty, który jest jednym z najpowszechniej występujących nowotworów wśród mężczyzn w naszym kraju.

Rak prostaty (rak stercza, nowotwór gruczołu krokowego) należy do najczęściej wykrywanych wśród mężczyzn chorób nowotworowych, powodujących, tuż po raku płuc, największą liczbę zgonów mężczyzn w Polsce. Ryzyko zachorowalności na raka stercza ( prostaty ) rośnie wraz z wiekiem. Zwykle we wczesnych stadiach choroby nowotwór nie daje objawów. Co roku wykrywany jest u około 15 tysięcy pacjentów, a  z jego powodu umiera około 5 tysięcy mężczyzn rocznie. Wczesne wykrycie nowotworu prostaty jest kluczowym czynnikiem zwiększającym szanse na  powrót do zdrowia. Leczenie raka prostaty często opiera się na leczeniu chirurgicznym podczas, którego dochodzi do usunięcia prostaty (gruczołu krokowego), zabieg ten nazywamy prostatektomią. W kilku klinikach w Polsce jest wykonywane leczenie raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci.  Prostatektomia da Vinci, czyli wycięcie prostaty wykonane w asyście robota da Vinci niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla pacjenta jak i dla chirurga. Najważniejszymi zaletami tej metody są: mała inwazyjność samego zabiegu, mniejsze ryzyko powikłań i infekcji, mniejszy ból pooperacyjny, możliwość osiągnięcia dobrego wyniku onkologicznego, szybszy powrót pacjentów do aktywności życiowych i zawodowych, jak również minimalizacja skutków ubocznych operacji takich jak problemy z nietrzymaniem moczu czy erekcją.

Wielu pacjentów boryka się jednak z dostępnością i terminami operacji, które mają kluczowe znaczenie dla pokonania choroby i wygrania walki z nią. Kondycja NFZ od wielu lat jest w bardzo złym stanie. Nawet jeśli leczenie przebiega pomyślnie to pojawiają się dodatkowe koszty takie jak suplementacja, dodatkowe badania, konsultacje oraz przerwa w aktywności zawodowej wiążąca się z brakiem środków na życie. Dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe i posiadanie odpowiednich funduszy na leczenie przez samego pacjenta.

 

Polisa zapewniająca środki na leczenie i utrzymanie, pomaga wygrać z chorobą.

Warto poszukać na rynku ubezpieczenia, które pomoże finansowo w tej trudnej dla pacjenta i jego rodziny sytuacji.
Świadczenie z polisy ubezpieczeniowej w przypadku zdiagnozowania  nowotworu, może pomóc w podjęciu dalszego procesu leczenia i rehabilitacji, zapewnić utrzymanie dotychczasowego poziomu życia, a tym samym zdecydować o sukcesie leczenia.

Wybór ubezpieczenia w ramach 2 podstawowych umów ubezpieczenia w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych jest duży. Poniżej przedstawiamy te 2 najważniejsze opcje oraz przybliżamy zakres świadczeń:

Global Doctors – to niezależna umowa która w swoim zakresie zawiera :

 1. Organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą do 2 mln Euro.
 2. Refundację leków do 50 tyś. Euro – po powrocie z leczenia za granicą pokryte zostaną koszty zakupu leków poza Polską, jeśli lek nie jest zatwierdzony lub dopuszczony do obrotu w Polsce lub nie jest dostępny w Polsce w terminie i w trybie pozwalającym na kontynuację leczenia.
 3. Dzienne świadczenie szpitalne w wysokości 100 Euro/ dzień
 4. Usługę Follow UP Care, czyli kontrolę stanu zdrowia po zakończeniu leczenia, która jest dostępna w placówkach medycznych w Polsce lub za granicą.
 5. Pokrywanie kosztów chirurgii odtwórczej.
 6. Realizację świadczeń w każdym module ochrony przez 36 miesięcy od rozpoczęcia leczenia.
 7. W przypadku siły wyższej i ograniczeń w przemieszczaniu się ( np. pandemia) możliwość zorganizowania alternatywnego leczenia w Polsce zamiast wyjazdu za granicę.

Poważne zachorowanie – umowa dodatkowa do ubezpieczenia na życie lub jako niezależna umowa, która w swoim zakresie zawiera:

 1. Zabezpieczenie finansowe klienta w przypadku poważnego zachorowania i wypłata jednorazowa na pokrycie kosztów leczenia oraz kosztów utrzymania.
 2. Maksymalną sumę ubezpieczenia w wysokości nawet 200 000 zł.
 3. Ochrona obejmuje do 50 zdefiniowanych chorób, w tym nowotwory złośliwe i nowotwory in-situ.
 4. Ochrona działa od 18 do 70 roku życia
 5. Wielokrotne wypłaty świadczeń w wysokości 100% sumy ubezpieczenia w ramach jednej
  polisy (w tym za nowotwory).

Te umowy dają zabezpieczenie finansowe na wypadek bardzo wielu chorób. Wiesz, że może to dotyczyć także Ciebie. Wiesz też, że leczenie kosztuje – i to niemało, a polisa na życie z rozszerzeniem o poważne zachorowania lub polisa Global Doctors to miesięczny koszt od 100 zł, który chyba nie przeraża tak bardzo jak brak pieniędzy na leczenie i na życie w razie potrzeby.

 

3 powody, dla których warto ubezpieczyć się od ewentualnego zachorowania:

 1. Suma ubezpieczenia, którą w razie choroby możesz wydać na co chcesz: leczenie, spłatę zobowiązań czy zachowanie stabilności finansowej Twojej rodziny.
 2. W najtrudniejszych momentach życia możliwość skupienia się na sobie i na leczeniu, a nie na finansach, co może zdecydować o wyleczeniu.
 3. Poczucie bezpieczeństwa, które bywa warte więcej niż jakiekolwiek pieniądze.

Skontaktuj się z nami w sprawie ubezpieczenia na życie i od poważnego zachorowania. Znajdziemy dobre rozwiązanie dla Ciebie.