Dzisiaj za niewielkie pieniądze można kupić w Polsce całkiem niezły samochód, ale sam zakup auta to niestety nie koniec kosztów.

Oprócz oczywistych wydatków na paliwo, części itp. młody człowiek często spotyka się z trudną do pokonania barierą kosztów ubezpieczenia swojego samochodu.

Niemal każdy ubezpieczyciel stosuje zwyżkę za wiek właściciela pojazdu do 25, a nawet 29 lat. Większość towarzystw stosuje też zwyżkę za wiek użytkownika i krótki okres posiadania prawa jazdy.

Jednak w zależności od wieku właściciela i rodzaju pojazdu składki za jego ubezpieczenie mogą się drastycznie różnić pomiędzy poszczególnymi towarzystwami. Warto więc znaleźć towarzystwo, które zaoferuje najlepsze warunki przy rozsądnej składce i pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które pomogą nam w efektywny sposób ubezpieczyć pojazd:

  • Warto znaleźć firmę, która daje najmniejszą zwyżkę za nasz wiek - niektóre towarzystwa stosują gradację zwyżek i taniej zapłaci 24 latek od 19 latka, są również firmy które stosują zwyżki nawet do 29 lat.
  • Podobnie z prawem jazdy zwyżka w jednej firmie będzie za prawo jazdy "krótsze" niż 2 lata, a w innej do 3 lat
  • Częściowo niwelujemy zwyżki rejestrując auto wspólnie z osobą posiadającą już zniżki za bezszkodową jazdę, najlepiej pełne. Wtedy brany będzie pod uwagę bilans zwyżek i zniżek.
  • W niektórych towarzystwach zwyżka za wiek dotyczy tylko właściciela -  w takim przypadku można zarejestrować pojazd tylko na ojca lub mamę i samemu nim jeździć nie płacąc żadnych zwyżek, ale również nie zdobywając zniżek na swoje konto.
  • Warto pamiętać że rodzice najczęściej mają takie same zniżki (wspólnota majątkowa) i jeżeli np. mama nie ma samochodu to nasz samochód można zarejestrować na mamę i korzystać z jej zniżek.
  • Większość towarzystw stosuje jednak zwyżkę nie tylko za młodego właściciela, ale również za użytkownika, który ma mniej niż 25, 28 lub 29 lat i prawo jazdy krócej niż 2 lub 3 lata.
  • na rynku są również oferty skrojone specjalnie dla młodych kierowców, które mogą okazać się korzystne.

Skontaktuj się z naszym biurem z pewnością znajdziemy korzystną ofertę dostosowaną do Twojej indywidualnej sytuacji.

Skorzystaj z naszego poradnika żeby zobaczyć inne porady i wskazówki.