Wyjeżdżając na narty warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu.

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych rad dotyczących zakresu ubezpieczenia narciarskiego w Polsce i za granicą.

ubezpieczenie na wyjazd na narty

Jeżeli wyjeżdżamy do Polski, wtedy powinniśmy posiadać ubezpieczenie NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków – wypłata za uszczerbek na zdrowiu, możliwe rozszerzenia np. o koszty rehabilitacji), OC w życiu prywatnym (jeśli wpadniemy na kogoś i zrobimy mu krzywdę lub zniszczymy ubranie czy sprzęt) i ewentualnie ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. Ubezpieczenie OC możemy już mieć w pakiecie z mieszkaniem, warto się upewnić czy zadziała na nartach.

Wyjeżdżając na narty za granicę, przede wszystkim pamiętajmy o ubezpieczeniu kosztów leczenia oraz transportu i ratownictwa. Jeśli jedziemy do Europy możemy oczywiście pobrać kartę EKUZ (wniosek dostępny jest na stronie NFZ), ale przy wyjeździe narciarskim nie jest ona wystarczająca. Karta ta uprawnia nas do skorzystania z pomocy medycznej w krajach UE na zasadach obowiązujących w danym kraju, ale nie obejmuje m.in. kosztów transportu.

Pakiety podróżne w większości towarzystw mają rozszerzenie o uprawianie narciarstwa, ale trzeba pamiętać żeby je dodatkowo  wykupić. Ponadto w pakietach oferowane jest OC, koszty transportu (np. helikopter na dół w razie wypadku), koszty ratownictwa, usługi  assistance, ubezpieczenie sprzętu i inne dodatki, które pozwolą nam np. zorganizować podróż powrotną w razie kontuzji kierowcy.

Pamiętajmy, że standardowe rozszerzenie o narciarstwo będzie dotyczyło jazdy po wyznaczonych trasach. Jeżeli uprawiacie heliskiing, skitour czy freeskiing, wtedy trzeba odpowiednio rozszerzyć polisę o uprawianie sportów ekstremalnych. Jeśli cierpimy na jakąś przewlekłą chorobę, choćby nadciśnienie, powinniśmy również zadbać o objęcie zakresem skutków jej nasilenia w górskim, wymagającym klimacie.
Więcej informacji o ubezpieczeniach podróżnych znajdziecie na tutaj.

Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem aby poznać ofertę ubezpieczenia.

Skorzystaj z naszego poradnika żeby zobaczyć inne porady i wskazówki.